Заловиха 19-годишния заподозрян за убийството в Кюстендил
Заловиха 19-годишния криминално проявен от Кюстендил, който е сочен за извършител на убийството, станало при масов бой в Кюстендил вчера сутринта.
Заловеният е Ангел Иванов. Според неофициална информация, той сам се е предал късно снощи, като е отишъл в сградата на полицията в Кюстендил заедно с майка си.
Освен него в ареста са още 12 души, участвали в масовия бой пред заведение в центъра на града, при което пострадаха 5-ма души, а един мъж на 35 години бе прободен смъртоносно.
По случая са разпитани над 20 души. Разследването продължава.
В памет на убития мъж тази сутрин отново се събра мирно шествие, организирано от жители на града. Малко след 7:00 часа хора се събраха на протест пред полицията.
Протестиращите искат мерки срещу ромската фамилия Гольовците, които тормозят града от 20 години. Кланът е свързан и с убийство от 2009 г.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Компаниите Blackstone и CD&R обмислят купуване на производителя на сладолед Magnum
Компании |Инвеститори оценяват разработчика на изкуствен интелект Аnthropic на 900 милиарда долара
Компании |Пентагонът отменя разполагането на 4000 войници в Полша, Варшава уверява, че сигурността не е застрашена
Свят |На фокус следващата седмица: Несигурността на пазарите се запазва
Икономика |Kioxia отчита рязък скок на печалбите заради бума на изкуствения интелект
Компании |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
На днешната дата |Работата през лятната ваканция - все по-предпочитана от непълнолетните
България |Бившият капитан на Англия Дейвид Бекъм стана първият спортен милиардер във Великобритания
Свят |Започва „Кръговрат“ - първият фестивал за устойчиво кино в България
Любопитно |Европейската комисия води разговори с OpenAI и Anthropic за достъп до AI модели
ЕС |Денят, в който Рим се опита да забрани инфлацията
Икономика |Кой печели и губи от срещата на върха между САЩ и Китай?
Общество |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.