Спикерът на британския парламент осуети втори опит за гласуване на сделката за Брекзит

ЕС

Председателят на Камарата на общините на британския парламент Джон Бъркоу осуети опита да британското правителство да внесе отново за гласуване днес споразумението за Брекзит, договорено от премиера Борис Джонсън с ЕС миналата седмица, предадоха световните агенции, цитирани от БТА.

Първи опит в тази насока бе направен в събота, но тогава депутатите приеха поправка, с която де факто отложиха гласуването по сделката. Правителството поиска днес да се състои нов вот, но Бъркоу отказа с аргумента, че това би представлявало нарушение на парламентарните правила.

"Сегашната инициатива на правителството по същество повтаря съботната му инициатива, по която Камарата на представителите вече се произнесе. Външните обстоятелства от събота досега не са се променили. Имайки предвид това, реших, че предложението на правителството днес няма да се обсъжда, защото това би било повторение на вече проведените дебати и нарушение на правилата за работа на парламента", каза Бъркоу, цитиран от световните агенции.

Този отказ да се организира нов вот означава, че правителството ще трябва сега да продължи да работи за прокарване в парламента на законодателството, необходимо за ратификацията на сделката за Брекзит. Опоненти на Джонсън обаче имат намерение да провалят този опит чрез внасяне на поправки, които ще съсипят договорената от Джонсън с ЕС сделка, отбелязва Ройтерс.

Правителството планира да внесе по-късно днес за обсъждане и гласувания ключов законопроект за Брекзит, а първият кръг дебати и гласувания по него ще се състои утре, предаде Асошиейтед прес. Борис Джонсън се надява законопроектът да бъде одобрен от парламента преди 31 октомври, датата на планирания Брекзит. Не е ясно дали правителството ще има време да спази този срок.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Археолози откриха непокътнат град на маите в биосферния резерват Калакмул
Международния институт за стратегически изследвания в Лондон: Руски дронове са шпионирали страни от НАТО без ответна реакция
Бизнес притча за Хронос и Кайрос
Изкуственият интелект отвъд еуфорията
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
Младежкият доброволчески отряд към СО изгражда сензорна градина за кучета в Animal Rescue Sofia
Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев
В дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%
Златните правила на Джон Дейвисън Рокфелер