Мексико отказва да плати за стена със САЩ

Мексико отказва да плати за стена със САЩ

Президентът на Мексико Енрике Пеня Нието заяви, че неговата страна няма да плаща за стената, която новоизбраният американски президент Доналд Тръмп планира да издигне по границата между двете държави. 

"Очевидно е, че имаме различия по въпроса със следващото американско правителство. Мексико, разбира се, няма да плаща за строежа на такава стена, но разчитаме да имаме добри отношения", каза Пеня Нието на среща с мексикански дипломати в столицата Мексико сити.

Той говори веднага след вчерашната пресконференция на Тръмп в Ню Йорк, на която бъдещият президент повтори, че Мексико ще плати стената или ще компенсира стойността й "в една или друга форма". 

След като посочи, че Мексико ще се стреми към преговори с новата администрация във Вашингтон по широк кръг въпроси - търговия, сигурност, миграция, Пеня Нието добави, че Мексико иска повече инвестиции в сигурността по границата, но не в стена.

Според него отговорността за пресичане на нелегалната имиграция в САЩ трябва да е и на двете страни и че Вашингтон трябва да помага за спиране на нелегалното прехвърляне на оръжия през границата към Мексико, където то попада в ръцете на наркобароните.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Кристиано Роналдо се сгоди за приятелката си сред 10-годишна връзка и пет деца
Възможно е Зеленски да участва на срещата Тръмп-Путин, но останалата част от Европа е изключена
Медузи спряха работата на най-голямата атомна централа в Западна Европа
Разхищения: Турският бизнес търси политическа помощ за премахване на шведските маси от хотелите
НАТО оборудва полски вятърен парк в Балтийско море със сензори и радари
Новата икономика: Кои страни в Европа предлагат най-добрата социална сигурност?
Тръмп нареди да махнат от централни места в Белия дом портретите на Обама и Буш – баща и син
Правителството на Мелони е четвъртото най-дълго в историята на Република Италия