Половината българи харесват работата на служебния кабинет
50% от българите оценяват работата на служебния кабинет като по-скоро успешна, а 33% - като по-скоро неуспешна. Това показват данни от експресен телефонен сондаж на „Галъп интернешънъл”, направен на 21-22 март сред 804 души в цялата страна. Сондажът е възложен, финансиран и проведен от социологическата агенция.
Засега в масовите нагласи служебният кабинет явно успява да удържа положителната си стартова инерция, коментират социолозите.
80 на сто се съгласяват с твърдението, че не трябва да се допуска в страната масово да влизат автобуси с гласоподаватели. 17 на сто обаче възприемат мнението, че всеки, който живее в Турция и има право да гласува у нас, е добре дошъл. Очевидно надделява тревогата по отношение на текущите събития, посочват социолозите.
Малко над 40 на сто са чули за писменото обръщение на Ахмед Доган. Сред чулите очаквано преобладава неодобрение - 55 на сто по-скоро не одобряват. Дял от 37% обаче по-скоро одобряват и това показва, че все пак тезите на Доган вече достигат до адресат.
От „Галъп интернешънъл” са проверили експериментално отношението по темата за двойното гражданство. Резултатите красноречиво показват високи нива на отрицателно отношение, посочват от агенцията.
Най-големи са дяловете на хората, които приемат гражданство да се дава на наши сънародници от традиционни български общности зад граница. На другия полюс са бежанците и изселниците. Резултатите са очаквани и показват най-вече степените на търпимост. В българското общество очевидно си проправят път тревожни тенденции на нетолерантност, които заслужават коментар и последващо изследване, коментират социолозите.
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Акциите на китайския производител на чипове памет CXMT скочиха с 500% след борсов дебют в Шанхай
Компании |Петролът поевтиня с над 5%, след като САЩ и Иран преустановиха военните действия през уикенда
Енергетика |Зеленски одобри план за удари на далечно разстояние в Русия
Свят |Звездите за бизнеса от 27 юли до 2 август: Ускорение в професионалния ритъм
Хороскоп |Липсващият фактор на въздействащия маркетинг
Маркетинг |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно |30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
България |Прогноза: При лош сценарий на конфликта в Персийския залив бензинът у нас може да надхвърли 2 евро за литър
Енергетика |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |Българските газови резерви: Между мита и реалността
Енергетика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Звездите за бизнеса от 27 юли до 2 август: Ускорение в професионалния ритъм
Хороскоп |Над 1500 са глобите за тротинетки и АТВ в Бургас до момента
България |LinkedIn и краят на илюзията за “професионална” социална мрежа
БизнесФилмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
БългарияГлад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
ИкономикаБългарските газови резерви: Между мита и реалността
ЕнергетикаADVERTORIAL
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Коментари
Няма въведени кометари.