Amazon наема нови 10 хил. души във Великобритания

Политика за бисквитки

Американският технологичен гигант Amazon се впуска в хиляди новоназначения на служители във Великобритания заради продължаващия бум на онлайн шопинга по време на пандемията.

Компанията планира да наеме 10 хил. души на Острова, тъй като отваря още складове в Англия, предаде „Би Би Си“.

Бизнес секретарят Кваси Квартенг обяви, че този ход е „огромен вот на доверие в британската икономика“.

Пандемията от COVID-19 значително ускори тенденцията към онлайн пазаруване, а компании като Amazon се възползваха от ползите, продължавайки да трупат печалби.

С новите 10 хил. назначения общият брой на работната сила на бранда във Великобритания ще достигне над 55 хил. души до края на годината.

За оперативни роли заплащането е 9.70 паунда на час или 10.80 паунда в Лондон, като има и допълнителни предимства.

Печалбите на Amazon за първото тримесечие на годината са се утроили до 8.1 млрд. долара спрямо отчетените 2.5 млрд. долара за същия период през 2020-а.

Нови складове отварят в Дартфорд, Донкастър, Гейтсхед, Хинкли и Сиундън. В офисите си компанията ще търси нови специалисти по мода, дигитален маркетинг, инженерство, видео продукция, разработка на софтуер, облачни технологии, машинно обучение и изкуствен интелект.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Орбан заплаши Украйна с прекъсвания на електрозахранването заради блокирането на притока на руски петрол
Времето: Значителни валежи в Рило-Родопската област
На днешната дата, 20 февруари. Рождениците днес
Как да изграждате по-печеливши GTM стратегии?
"Срещу мен тече масирана атака": Вицепремиерът по честни избори Стоил Цицелков подаде оставка
Осъвременяването на пенсиите ще е по Швейцарското правило, въпреки че няма приет бюджет
Tesla пуска по-евтин Cybertruck на фона на слабoто търсене
Полша се оттегля от договора за забрана на противопехотните мини и ще ги използва за защита срещу Русия