Олимпийската шампионка Миси Франклин се отказва от спорта на едва 23 години

Политика за бисквитки

Миси Франклин, носител на наградата плувец на 2012-а година в света, обяви снощи отказването си от състезателна кариера едва на 23-годишна възраст, като мотивира решението си с увеличаващи се болки в раменете и това продължава вече три години.

Франклин беше едва на 17-години, когато спечели олимпийското злато в Лондон през 2012-а година на 100 и на 200 метра гръб и след това рекордите й стояха непокътнати в продължение на почти 6 години. Също така в Лондон тя участва във финалите на още две дисциплини индивидуално и беше част от две победи на американската щафета.

Франклин взе 6 златни медала на Световното първенство в Барселона през 2013-а година, но никога не подобри най-добрите си лични времена, които даде в Лондон. През 2016-а година тя си взе почивка от активната състезателна дейност, но резултатите й ставаха все по-лоши и тя се отдалечаваше от постиженията си в тийнейджърска възраст, припомня sportal.bg.

През 2016-а година по време на Олимпийските игри в Рио де Жанейро тя отново беше част от щафетата на САЩ, където спечели титлата, а веднага след това се подложи на операции и на двете рамена.

"Без никакво съмнение това е най-трудно написаното писмо от мене когато и да било. Днес обаче обявявам края на активната си кариера в плуването” гласи изявлението на Миси Франклин в “Туитър” профила й.

След това тя беше потърсена от телевизия ESPN, за която обясни: "Прекалено много болка има в цялото ми тяло и особено в раменете. Дълга пауза ми трябва, може би нова операция и рехабилитация. Много дълго време мислех да кажа тези думи, че се отказвам. Но сега съм готова за това решение.”

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Меси ще съди медиите за нарушаване на личния живот на погребението на баща му
Бившият главнокомандващ на украинската армия не вижда перспектива Украйна да се присъедини към НАТО
Най-голямата карта на Вселената с близо 4 млрд. обекта разгадава природата на тъмната материя
Франция ще строи шест нови АЕЦ
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
С решение на борда: Центърът „Кенеди“ във Вашингтон си връща името на Тръмп
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Д-р Венета Павлова, собственик на дентална клиника „ЕО Дент“
Частично бедствено положение е обявено в резерват "Сребърна"
Прехвърлиха 1,8 млн. куб. м вода от Дунав към езерото „Сребърна“, обстановката остава сложна
Ирак може да напусне ОПЕК заради спор за квотите за добив на петрол
Куба отбелязва 100 години от рождението на Кастро на фона на тежка криза
ВСС дава над 103 000 евро за наем на зала за изборите на нови членове на кадровата структура
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Какво да направите, когато най-добрият ви служител загуби мотивация?
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Пица, паста, протеини и картофи – как италианските деца станаха толкова затлъстели
Forbes: Урсула фон дер Лайен е най-влиятелната дама в света