Оневиниха лекоатлетката Силвия Дънекова

Политика за бисквитки

 Националната рекордьорка на 3000 метра стийпълчейз Силвия Дънекова доказа, че е невинна по случая с положителната допинг проба, взета часове преди  началото на Олимпийските игри в Рио де Жанейро, заради което бе лишена от състезателни права за 15 месеца.

Дисциплинарната комисия към Българския олимпийски комитет е оправдала напълно талантливата лекоатлетка. 

Ситуацията е прецедент в този спорт, където много рядко се случва атлет, дал положителна проба, да докаже, че е невинен.  "Радвам се, че доказах, че не съм срам за държавата. Показах, че съм стигнала до тези резултати и до тези големи състезания с честен труд, а не с измама.", заяви Дънекова пред bTV. 

По време на олимпийските игри световните агенции отбелязаха, че родната атлетка е първият спортист на игрите, хванат с допинг в Рио. Дънекова беше уличена в употребата на кръвния допинг - еритропоетин, известен като ЕПО, но още тогава се коментираше, че стойностите са доста спорни. Впоследствие тя коментира, че случаят е тенденциозен и се зарече да изчисти името си.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Как да намерите работа, която ви носи удовлетворение и щастие?
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Хуманоидните роботи наближават своя ChatGPT момент, но при такъв залог всеки срок е относителен
Звездите за бизнеса от 24 до 30 август: Фокусът преминава от големите обещания към конкретните резултати
На днешната дата, 24 август. Рождениците днес
25 безполезни, но много любопитни факти
Президентът на Иран призна, че страната преминава през „много трудности“
Чатботове срещу виртуални асистенти: кое е по-добро?
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс
Ето как можем да подадем сигнал до Европейската прокуратура
Поевтиняване на горивата у нас, изплатени са близо 13 млн. евро компенсации
Ватикана ще изгради централа за възобновяема енергия за 100 млн. евро
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята