Boeing спира производството на модела 737 MAX

Boeing спира производството на модела 737 MAX

Американският самолетостроител Boeing спира производството на модела 737 MAX, който беше свързан с катастрофи в Индонезия и Етиопия, довели до множество жертви, предадоха световните агенции, цитирани от БТА.

Производството ще бъде спряно от следващия месец. "През целия период на спирането на полетите на 737 MAX Boeing продължи да строи нови самолети и в момента има около 400 самолета на склад", се казва в изявлението на компанията, цитирано от ДПА. "Вече съобщихме, че ще продължим да правим оценка на производствените си планове, ако спирането на полетите на 737 MAX продължи по-дълго от очакваното".

"В резултат на тази преоценка беше взето решение да се приоритизира доставката на складираните самолети и от следващия месеца да се спре временно производството на 737 MAX", се подчертава в изявлението на самолетострителя.

На този етап не се предвиждат съкращения, се казва още в изявлението, цитирано от Франс прес.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Reuters: САЩ обмислят да платят по 100 000 долара на всеки жител на Гренландия
Смъртта на млада жена, застреляна от агент на имиграционните служби, предизвика остри обществени реакции в САЩ
Русия заяви, че всякакви чуждестранни войски, изпратени в Украйна, ще бъдат „легитимни цели“
Зеленски предупреждава за мащабни атаки с настъпването на студовете
Тръмп: Мария Корина Мачадо пристига в САЩ следващата седмица
Мелони призовава Европа да поднови диалога с Русия, но не очаква бързо възстановяване на Г-8
Изводи от CES: Ерата „учи веднъж, работи завинаги“ е приключила
НАП е наложила глоби за 200 000 лв. заради нарушения около въвеждането на еврото