Борис Джонсън поиска отлагане на Брекзит за 31 януари 2020 г

ЕС

Британският премиер Борис Джонсън поиска отлагане на Брекзит за 31 януари 2020 г. Междувременно на вчерашното извънредно заседание на британския парламент, на което трябваше да се гласува договореното от Джонсън споразумение за излизане от ЕС не произведе нищо съществено. Британските депутати решиха да отложат за понеделник дебатирането и гласуването на сделката, стана ясно от изявление на лидера на Камарата на общините на британския парламент Джейкъб Рийс-Мог.

"Пиша, за да уведомя Европейския съвет, че Великобритания иска допълнително отлагане... Обединеното кралство предлага да удължи този период до 23 ч. (Местно време) на 31 януари 2020 г. Ако страните успеят да ратифицират споразумението (за напускане на ЕС) до от тази дата, срокът за Brexit ще приключи по-рано. Искрено ваш, министър-председател на Обединеното кралство на Великобритания и Северна Ирландия.“, се казва в писмото, копие от което е на разположение на РИА Новости, пише БГНЕС.

В същото време личният подпис на премиера не е наличен в наличното електронно фотокопие. Писмото започва с думите, че парламентът задължава премиера да се обърне към ЕС с искане за отлагане на Брекзит.

По-рано британските медии, позовавайки се на правителствени източници, съобщават, че Джонсън ще изпрати три писма до Туск: едното под формата на неподписано лично описание на закона за удължаване на Brexit, приет от парламента, второто - собствен коментар, че се противопоставя на забавянето и би искал да изтегли страната от Европейския съюз на 31 октомври, а третият е коментар на постоянния представител на Великобритания при ЕС Тим Бароу.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп искал Джани Инфантино за генерален секретар на ООН
Рубио: САЩ са готови за диалог, но Иран не подхожда сериозно към преговорите
На днешната дата, 22 юли. Имен ден празнуват Магда, Магдалена, Мадлен
Радев: Категорично е изключено от българска територия да се водят бойни действия в Близкия изток
Времето: Обилни валежи в почти цялата страна, особено интензивни по морето
Бюджетната комисия одобри бюджета на второ четене след 12-часово заседание
Как да ръководим ефективно в един свят, в който времето никога не стига?
Парламентът реши: Пламен Тончев поема поста председател на ДАНС