Гризачи попречиха на излитането на германски правителствен самолет от Индонезия

ЕС

Гризачи прегризаха кабели на германски правителствен самолет, оставяйки членовете на делегацията на германския финансов министър Олаф Шолц блокирани в Индонезия, предаде ДПА.

Германската делегация бе на посещение в Индонезия за годишната среща на Международния валутен фонд.

Самият Шолц се прибра вчера в Берлин след 22-часов полет от Бали с прекачвания в Хонконг и Цюрих. Той бързаше да се върне в Германия заради парламентарните избори в Бавария и необходимостта от консултации в неговата Социалдемократическа партия.

Гризачи, вероятно мишки, прегризаха кабели на самолета "Конрад Аденауер", съобщиха източници от МВФ.

Вчера Шолц е бил посъветван да вземе някои от най-близките си сътрудници за връщане в Германия и първоначално е бил помолен да не огласява инцидента, казаха източниците.

Говорителка на германското министерство на отбраната, което отговаря за правителствените полети, заяви, че самолетът ще бъде закаран в Сингапур на петдневна инспекция.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Kaufland e първият ритейлър, който започва да отдава паркоместа под наем
Испански медии: Българският пилот Никола Цолов влиза във Формула 1 от 2027 година
Шефът на SoftBank: Коментарите за балон са богохулство срещу AI
Цените на петрола се понижиха, пазарите очакват възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
9 български поговорки за парите, които да (не)спазваме
На днешната дата, 24 юни. Еньовден