Испанският премиер ще води лично преговорите с каталунските сепаратисти

Испанският премиер Педро Санчес обяви, че ще води лично новите преговори между правителството и каталунските сепаратисти, които ще започнат тази седмица, в опит да намери изход от кризата, предаде Франс прес, цитирана от БТА.
"Ще водя делегацията на правителството на срещата, която вероятно ще се състои утре в Барселона$, заяви премиерът по обществената телевизия.
Преговорите имат за цел да намерят изход от кризата в Каталуния след провала на опита за отделяне от Испания през 2017 година. Преговори се водеха през февруари 2020 г., преди коронавирусната криза да доведе до спиране на процеса. Дискусиите обаче се очаква да бъдат сложни, защото регионалните власти, водени от Пере Арагонес, продължават да искат провеждането на нов референдум за независимост, на което централните власти се противопоставят.
"Това е не само неконституционно, а и не смятам, че е това, от което Каталуния се нуждае в този момент", подчерта Санчес снощи.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Samsung и SK Hynix ще се включат в проекта Stargate на OpenAI
Технологии |Инвестиционната компания Bain Capital е подала оферта за купуване на веригата Costa Coffee
Компании |Само две търговски вериги са публикували цените си на сайта "Колко струва"
България |Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Финанси |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Samsung и SK Hynix ще се включат в проекта Stargate на OpenAI
Технологии |Цитат на деня
Цитат на деня |Принц Уилям става пилот на хеликоптер за спешна помощ
Маркетинг |Инвестиционната компания Bain Capital е подала оферта за купуване на веригата Costa Coffee
Компании |Учени за първи път създават ембриони от ДНК на човешка кожа
Наука и Здраве |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.