В Африка има "крайно бързо развитие" на пандемията, обяви ООН

В Африка има крайно бързо развитие на пандемията, обяви ООН

Още африкански държави затвориха вчера границите си, а разпространяването на коронавируса заплашва да превърне континента и населението му от 1,3 милиарда души в нов тревожен фронт на пандемията, предаде Асошиейтед прес.

"Преди десетина дни имахме около пет страни с вируса", каза Мачидисо Моети, директор на регионалния офис на СЗО в Африка, цитирана от агенцията. "Сега в 35 от 54-те страни има случаи, като общият им брой е 650. Това е крайно бързо развитие", заяви тя.

Първият случай на заразата в Субсахарска АФрика бе обявен на 28 февруари, предава БТА.

По думите на Моети едва ли в АФрика има голям брой неоткрити заразени, но тя призна, че на континента все още има недостиг от тестове за вируса. До понеделник в Африка ще бъдат разпределени 60 хиляди комплекта за тестване.

Понастоящем 43 африкански държави имат потенциал за тестове, докато в началото на епидемията те са били само две. Регионалният шеф на СЗО изказа безпокойство по повод забраната за пътуванията, които могат да попречат на доставките на необходими материали. СЗО обмисля създаването на хуманитарни коридори, добави тя.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Древна египетска лодка беше определена като „един от най-важните реставрационни проекти на XXI век“
Как ще се плащат данъците след въвеждане на еврото
Financial Times: Мошеници доказват с AI „автентичност“ на произведения на изкуството през застрахователи
Времето: Променлива облачност и силен вятър
Генералният секретар на НАТО отхвърля идеята за отделяне на ЕС от САЩ в сферата на отбрана
Съветът за сигурност на ООН с извънредно заседание
Последната сделка на Nvidia има една единствена цел – запазване на доминацията в AI
Дронове нарушиха дейността на летището в германския град Хановер