Автомобилен дарвинизъм - когато автомобилът премине на следващото еволюционно ниво
От откриването на колелото и неговото първоначално занаятчийско приложение в Месопотамия до разработването на четиритактовия двигател с вътрешно горене от Николаус Ото човешката цивилизация извървява дълъг път, за да развие една глобална автомобилна индустрия. Доскоро автомобилът представляваше своеобразен технологичен, културен и инженерен синкретизъм, отразяващ различните течения в дизайна, потребителските предпочитания и общия цайтгайст.
В рамките на последните 4–5 години това рязко се промени, за да отбележи едно ново стъпало в еволюцията на сектора, насочен къде по принуда къде по собствено усмотрение към дълбоките и мътни води на електрификацията. Макар колелото да продължава да присъства като основен елемент в съвременния автомобил (въпреки че и то може да отпадне, ако идеята за eVTOL превозните средства намери широко приложение и бъде допълнително модифицирана), то двигателят с вътрешно горене, било то дву- или четиритактов, вече се търкаля надолу по спиралата на забвението, където ще си прави компания с парната машина и телеграфа.
Търсете второто годишно издание на "Мениджър" Tech Connect в разпространителската мрежа в цялата страна и в платформата за дигитално четене zinzin.bg
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.