Обществен съвет одобри избора на новия Мениджър на годината

Лица

Десетото, юбилейно издание на конкурса "Мениджър на годината" е на финалната си права. Вече е известно кой ще получи престижната статуетка и ще бъде "Мениджър на годината 2017".

Няколко човека знаят името на победителя - това са членовете на Обществения съвет на конкурса. На специална среща днес те потвърдиха, че консултантска компания "Делойт България" правилно е приложила своята уникална методология, чрез която са оценени десетимата финалисти и е определен победителят. 

Неговото име ще стане известно в края на бляскавата заключителна церемония на конкурса, която ще се състои утре, на 10-ти ноември, в Софийската опера и балет. 

Членовете на Съвета, който е гарант за обективността на конкурса, организиран от сп."Мениджър", тази година бяха Ксавие Марсенак, президент на TELUS International Europe и Мениджър на годината за 2016 г., Боряна Манолова, главен изпълнителен директор на Siemens България, председател на Обществения съвет на жените в бизнеса и финалист в конкурса Мениджър на годината през 2012 и 2013 г., Камелия Величкова, директор комуникации в банка ДСК, представляваща Виолина Маринова, главен изпълнителен директор на Банка ДСК, която е Мениджър на годината през 2013 г.

Рекорден брой участници – с 35% повече от 2016 г. или 71, подадоха документи на първия етап от конкурса тази година. От тях, по независимата и специално създадена методология на "Делойт България", беше избрана финалната десетка. 

Един от тях ще стане Мениджър на годината 2017 утре вечер.

Претендентите за кристалната статуетка, по азбучен ред са:

1. Дарина Стоянова, изпълнителен директор на „Престиж-96“ АД.

2. Елена Дречева-Владимирова, изпълнителен директор на „Коника Минолта Бизнес Солюшънс България“ ЕООД.

3. Ерик де Кандидо, управляващ директор на IMI България.

4. Ивайло Славов, основател и изпълнителен директор на BULPROS.

5. Илия Гърков, вицепрезидент на „Дънди Прешъс Металс Канада“ и изпълнителен директор за България.

6. Красимир Николов, старши вицепрезидент за Централна и Източна Европа във FOX Networks Group.

7. Пламен Мирянов, собственик и председател на съвета на директорите на „АРТЕКС ИНЖЕНЕРИНГ” АД

8. Пламен Цеков, съосновател и изпълнителен директор на „Скейл Фокус“ АД

9. Тим Курт, изпълнителен директор и вицепрезидент на „Аурубис България“ АД.

10. Цветелина Николова, управляващ директор на „Катаржина Естейт“, „Белица Уайнъри“, „Кончерто Уайнъри“ и „Платинум Брандс“.

Финалистите са оценени по три показателя, които сформират общ брой точки за всеки един от тях. 50% от оценката се дават за финансовите резултати на управлявания бизнес, 40% за добри управленски практики и 10% - за личностни качества.

По време на обсъждането беше отбелязано, че финансовите резултати не се сравняват между всички компании, а се сравняват постигнатите финансови резултати спрямо другите компании в същия бранш.

Личностните качества се оценяват чрез интервюта с еднакви въпроси с всеки от финалистите и с двама негови подчинени. В интервютата с финалистите задължително участва съдружник от "Делойт България". Общо 40 експерти на консултантската компания са се включили в процеса на оценка на мениджърите тази година. 

Уверено Общественият съвет потвърди, че методологията на "Делойт" е приложена правилно и изборът на новия мениджър на годината беше одобрен. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Властите в САЩ са установили риск от пукнатини във фюзелажа на самолети от модела Boeing 737 Max
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Метрото до столичния квартал "Левски Г" тръгва на 15 август
Учени от Съединените щати направиха уникални наблюдения на повърхността на Слънцето
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
25 безполезни, но много любопитни факти
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Работна група към социалното министерство обсъжда нови видове трудови договори
Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
В Нидерландия купуват все повече електромобили заради данъчното облагане
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка