Volkswagen – номер едно по продажби въпреки скандалите

Volkswagen – номер едно по продажби въпреки скандалите

Германският автомобилопроизводител Volkswagen изпревари японския си конкурент Toyota по продажби през първото полугодие въпреки скандала с манипулираните данни от тестовете за вредни газове при дизеловите му автомобили, информира ДПА.

Световните продажби на Toyota, включително Daihatsu Motor Co и Hino Motors, възлизат на 4,99 милиона автомобила в периода януари-юни, което е с 0,6 процента по-малко спрямо същия период миналата година.

За първото полугодие Volkswagen е продал 5,12 милиона автомобила в света, уточни снощи автомобилопроизводителят.

Най-голямата японска автомобилна компания трябваше да спре производството си заради нарушени доставки в резултат на две големи земетресения през април и взрив в стоманодобивен завод, управляван от филиал на компанията.

Volkswagen отне короната на Toyota като автомобилопроизводител с най-много продажби за първи път през първото полугодие на миналата година преди да се разрази "дизелгейт".

Скандалът избухна на 18 септември 2015 година, след като манипулациите на данните за вредни газове при дизеловите автомобили на Фолксваген бяха огласени от американската Агенция за защита на околната среда. След това компанията призна, че над 11 милиона коли в света са оборудвани с "манипулиращи устройства", за да бъдат заобиколени контролните тестове.

Източник: БТА

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Под 10 българи са изразили желание да напуснат Израел и Иран
Илияна Йотова: Ситуацията в Близкия изток е повече от сериозна
Неизвестно за известните: Уилям Колгейт не доживява да види как фирмата му за нишесте дава на хората пастата за зъби в тубичка
Илия Лингорски от БНБ: Въвеждането на еврото не е повод за промяна в условията на кредитите
Външно сформира Координационен център заради влошаващата се ситуация в Близкия изток
Симеон Дянков: След 8 юли България ще получи по-добър кредитен рейтинг
НАП създаде подкаст "Еврото и касовите апарати"
По-скъпи сезонни плодове и зеленчуци ядат съседите ни на Балканите тази година