Гърция удължи банковата ваканция до понеделник

Политика за бисквитки

Гръцките банки ще останат затворени до неделя включително, съобщи гръцката държавна телевизия, цитирана от Ройтерс.

Остава в сила ограничението да могат да се теглят само по 60 евро на ден от банкоматите, както и правото на пенсионерите без дебитни карти да теглят кеш до 120 евро.

Правителството реши на 29 юни банките да затворят до 6 юли, след като обяви референдум и замрази преговорите с кредиторите. След гласуването удължи с още два дни банковата ваканция. Тя трябваше да приключи днес.

В неделя е и срокът, поставен от лидерите на еврозоната за постигането на споразумение с Гърция. Премиерът Алексис Ципрас трябва да представи новите предложения за реформи до петък сутринта.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Великобритания отхвърля идеята за такси в Ормузкия проток
Новата система за влизане в ЕС окончателно влиза в сила от днес
„Кралицата на кетамина“ получи 15 години затвор за смъртта на звездата от „Приятели“ Матю Пери
Венецуела прие нов закон за минната индустрия, отварящ вратата за чуждестранни инвеститори
Тръмп предупреди Иран да не въвежда такси за преминаване на кораби през Ормузкия проток
Полицията със спецакция за безопасността на движение по пътищата по празниците
На днешната дата, 10 април. Разпети петък
Изтегляне на войски на САЩ: Тръмп планира отмъщение за НАТО след недостатъчната подкрепа за удара в Иран