Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|14-годишно момче направи бизнес империя за $200 000
Настъпиха времената на децата богаташи. Те са гении програмисти, които с идеите си за развитие на дигиталния свят успяват да натрупат състояние още преди да са навършили пълнолетие. Това се случва преди те да разберат същността на понятието „предприемач” от преподавателите в някой скъпоплатен бизнес колеж. За това свидетелства и историята на 14-годишния Даниел Сингър от САЩ, разказана от Business Insider.
Той създаде мини технологична империя, достойна за предприемач от световен мащаб. С нея той събра $200 000 финансиране, регистрира два патента и вече има петима служители. Потребителите на създадената от него технология са около 3,1 милиона.
Сингър е създател на уебсайта YouTell, стартиран през 2012 г., когато юношата е бил едва на 12 години. Затова го наричат „детето чудо”. Е, разбира се, историята има и своята реалистична страна. Той създава сайта с помощта на приятел на баща си, който е програмист. Родителите му пък му помагат с бизнес страната на процеса, в която са задължителни пълнолетието и посветеността в контактите на гражданите с държавата. Но въпреки това идеята за начинанието била на Даниел.
Баща му е филмов продуцент.
Създаденият продукт YouTell е сайт, който позволява на „приятелите” във Facebook да разговарят анонимно един с друг. Детска идея, която работи. Мотото му е „Предлагаме брутална честност, за да тестваме хората, които познавате най-добре”.
Сайтът става популярен сред американските тинейджъри и се разраства до милиони потребители. Технологията му е уникална, казва детето. И действително е така, щом я патентова. Това посочва неговият пиар. Да, Сингър е обслужван вече и от пиар агенция. Патентите са записани едновременно на негово име и на това на баща му, но Даниел уточнява, че той отговаря за мениджмънта на кадрите.
Всичко това помага на момчето да се сдобие с $200 000 от бразилската финансова група VC Aspex Capital.
С тях екипът му създава приложението за iOS Backdoor през декември миналата година. То дава възможност на потребителите да изпращат анонимни текстови съобщения или съобщения от анонимни потребители на приятелите си във Facebook и Google+. Backdoor добавя и загадъчен елемент. То включва „улики” кой е го е изпратил, за да може да се досети получателят. Приложението бързо събира 100 000 потребители. Отскоро има и версия за Android. Заради него Сингър кръщава компанията си Blackchat.
„Наистина ми харесва предприемачеството. То е начин да окажеш директно въздействие върху света. Blackchat е наистина вълнуващо и „горещо” пространство”. Определено се надявам да продължи да съществува 100 години. Знам, че това е много амбициозно”, казва младият бизнесмен, който има пълната подкрепа на семейството си.
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.