Facebook докара на UBS загуби от $ 356 млн.

Facebook докара на UBS загуби от $ 356 млн.

Швейцарският заемодател UBS загуби 349 млн. швейцарски франка (356 млн. долара) заради инвестицията си в акции на Facebook, предава BBC. Печалбата на UBS за второто тримесечие на годината е било 425 млн. швейцарски франка (434 млн. долара). Facebook достигна цена от 104 млрд. долара, когато акциите му бяха пуснати през май, но оттогава цената на акциите се е понижила с близо 40%.

В резултат на това инвестиционната банка UBS отчете загуба за тримесечието, в сравнение с печалба от 730 млн. швейцарски франка година по-рано. UBS предупреди, че неуспехът се дължи на проблемите в банковата система в Европа, подчертана от намаляване на нивата на активността на пазара. В резултат на това UBS заяви, че тя ще гледа за по-нататъшни спестявания на разходи. Швейцарската група вече е в процес на намаляване на 3500 работни места.

Deutsche Bank също отчете 63% спад на печалбата през второто тримесечие от 375 млн. евро. Подобно на UBS, Deutsche обвини икономическия спад в Европа.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 юли. Имен ден празнуват Марин, Марина
Футболен клуб Барселона ще получи 44 милиона евро от държава, която е сред петте най-бедни в света
Германия отхвърли предложения от Европейската комисия бюджет на ЕС от 2 трилиона евро
Времето: Студен атмосферен фронт носи захлаждане и валежи
Тръмп нарече "слабаци" свои съпартийци, които поставят въпроси по случая "Епстийн"
Франция обмисля премахване на два официални празника, за да спести пари
Politico: Франция отказва участие в инициативата за покупка на оръжия за Украйна, дългът ѝ нараствал с 5000 евро в секунда
Какво ще се случи, ако Тръмп уволни председателя на Федералния резерв?