Ferrari продаде благотворително най-новия си модел


Италианската автомобилна компания Ferrari продаде благотворително в Съединените щати най-новия си модел F 12 Berlinetta. Колата бе купена на аукцион от супербогаташа Лари Рот от Лонг Айлънд, съобщи "Уошингтън Пост".

Цялата събрана на търговското събитие сума от 1,5 милиона долара ще бъде дарена на Червения кръст в САЩ. С парите, организацията ще помогне на зсегнатите от урагана "Санди", който премина през източното крайбрежие на Щатите в началото на този месец.

Първият екземпляр на F 12 Berlinetta бе продаден за сумата от 1 125 000 долара. Наддаването се състоя по време на Гран при на САЩ. Автомобилът ще бъде пуснат в продажба в Америка през пролетта на 2013 г. Цената за автомобил от тази серия ще бъде 315 888 долара.

Новата автомобилна машина притежава 6,3-литров бензинов мотор с мощност от 740 конски сили. Максималната скорост, която може да достигне, е 340 километра в час. Болидът е снабден с всички екстри. Видеото по-долу показва дизайна и интерора му. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

The Wall Street Journal: Китай измества Франция като световен център за производство на гъши дроб
На днешната дата, 16 юли. Имен ден празнуват Юлия, Юлиян, Юли
Времето: Задават се нови следобедни валежи
Аржентина е заплашена от санкции на ФИФА заради транспарант за Малвинските острови
Проблемът не са отстъпките, а погрешната класификация на клиентите, които ги ползват
Digital age: Космическо огледало, хилядолетна батерия и капсула срещу куршуми и цунами
На днешната дата, 15 юли. Имен ден празнуват Владимир, Владимира, Влади, Владо
Киев: България е заинтересована от сътрудничество с Украйна в производството на дронове