Колко печелят главните изпълнителни директори на най-големите стрийминг платформи?

Колко печелят главните изпълнителни директори на най-големите стрийминг платформи?

Главните изпълнителни директори на избрани компании, свързани с големи западни стрийминг услуги, като Disney+, HBO Max, Hulu, Paramount+ и Netflix, са спечелили общо 274 млн. долара през фискалната 2022 г., като повечето от тях са под формата на допълнителни стимули като акции и бонуси, обвързани, наред с други фактори, с приходите и печалбите.

Например главният изпълнителен директор на Walt Disney Робърт Чапек получава заплата от 2,5 млн. долара, стимули под формата на акции на стойност 10,8 млн. долара и общо възнаграждение от 24,2 млн. долара. През ноември 2022 г. Чапек е заменен от настоящия главен изпълнителен директор Боб Игър, който не е включен в този списък поради това, че финансовата година на Disney приключва през октомври. Чапек обаче далеч не е най-големият печеливш в кръга на изпълнителните директори на стрийминг медиите, съобщава Greek City Times.

Главните изпълнителни директори на Netflix, Рийд Хейстингс и Тед Сарандос, са получили общо възнаграждения от 34,7 млн. и 40 млн. долара през 2022 г.

Джефри Шел, бившият главен изпълнителен директор на компанията майка на Peacock и Hulu - NBCUniversal (отстранен, след като призна за неподходяща връзка с водеща на новините на CNBC), е получи 21,6 млн. долара за миналата година, въпреки, че бе лишен от опции за акции и други бонуси поради уволнението му през април 2023 г.

Въпреки че Apple, Sony и Amazon също управляват услуги за стрийминг, те са изключени от този анализ, тъй като бизнесът им не е насочен предимно към филмовата индустрия.

Както често се случва при трудови спорове като настоящата стачка на съюза на актьорите и медийните специалисти в Холивуд в центъра на недоволството са въпросите за справедливото заплащане и добрите условия на труд за работниците, съпоставени с възнагражденията на ръководителите.

Преговорите за договор на двата синдиката с Алианса на филмовите и телевизионните продуценти (AMPTP), представляващ страната на работодателите, се провалиха поради невъзможността да се постигне споразумение относно остатъчните плащания и използването на изкуствен интелект за заобикаляне на плащането на живи актьори, наред с други фактори.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 14 до 20 юли
Националното разузнаване на САЩ ще разсекрети документи за тактиката на „дълбоката държава“
САЩ ще изпратят системи за противовъздушна отбрана "Пейтриът" на Украйна
Сблъсъци около „делото Епстийн“: Слухове пращат в оставка шефът на ФБР заради конфликт с главния прокурор
Скандали: Македонският премиер обвини София в "опит за асимилация" и "инженерство на идентичността"
Петролът поскъпва, докато инвеститорите чакат изявлението на Тръмп за Русия
Биткойнът прескочи прага от 120 000 долара
Времето: Слънчево, температурите постепенно се повишават