С близо 29% е спаднал оборотът на търговските вериги в деня на бойкота

Икономика

Оборотът на големите търговски вериги у нас е намалял с 28,8 на сто в деня на бойкота спрямо предходния ден. Това съобщи министърът на финансите Теменужка Петкова на брифинга след извънредното заседание в Министерски съвет днес за цените на хранителните стоки. 

Спадът представлява понижение от 7,9 млн. лева на дневна база, уточни тя. Оборотът на 12 февруари е възлизал на 27,3 млн. лева, докато в деня на бойкота, 13 февруари, оборотът е достигнал 19,4 млн. лева, допълни Теменужка Петкова. 

 Данните са от отчетите на фискалните устройства на големите търговски вериги. 

По инициатива на няколко граждански организации, на 13 февруари у нас се проведе бойкот на големите търговски вериги заради високите цени на храните. Нов бойкот е планиран за 20 февруари следващата седмица, обявиха вчера от организаторите. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Най-богатите хора мигрират с невиждано в историята темпо. Къде отиват?
Лора Христова с бронз за България на Зимните олимпийски игри в Милано–Кортина
Тактиката, която ще ви направи по-харесвани
Президентът Илияна Йотова ще връчи мандат за служебно правителство на Андрей Гюров
Как ще се определя кое домакинство е в положение на енергийна бедност?
Времето: От мъгли и облаци в Северозападна България до слънце на морето
Учени откриха микроорганизми, които произвеждат енергия в пълна тъмнина
Нощното светлинно шоу на олимпийския огън в Милано привлича хиляди пред Арката на мира