Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Visa стартира бизнес хъб в помощ на малкия и средния бизнес
Visa представи цялостна платформа в помощ на малките и средните предприятия (МСП), за да подпомогне развитието и дигитализацията им. Платформата предоставя на настоящите и бъдещите собственици бизнес насоки, решения, специални оферти и полезна информация.
В рамките на платформата „Visa бизнес хъб“ са представени предимствата и удобствата на дебитните и кредитните класически и Premium бизнес карти на Visa, които дават възможности за оптимизиране финансовите операции и счетоводството на фирмите.
На „Visa бизнес хъб“ МСП могат да открият ексклузивни отстъпки и оферти чрез които да оптимизират бизнесите си. Предлагат се разнообразни промоционални възможности, както на местно ниво, така и в глобален обхват за широк асортимент от услуги и стоки.
Платформата съдържа практична информация за стъпките при създаване и развиване на бизнес, която е от полза както за бъдещи, така и за вече утвърдени предприемачи. На нея могат да се открият също официални данни за макроикономическите показатели, както и важни дати за фирмите.
“Разбираме жизненоважната роля на малките бизнеси за нашата икономика и се ангажираме да подкрепяме техния растеж и запазването на конкурентоспособността им. В България МСП допринасят за близо 76% от общата заетост и за 65% от добавената стойност в икономиката по данни на Министерството на иновациите и растежа от август 2022 г. Петдесет процента от общия износ на страната се извършва от МСП, които представляват 98% от всички фирми-износители в България. В същото време те продължават да се сблъскват с предизвикателства при внедряването на дигитални технологии, а ние от Visa сме наясно, че е необходимо да се правят постоянни инвестиции и да се ускорява тяхното развитие,“ каза Красимира Райчева, мениджър на Visa за България.
Изследване на „Алфа Рисърч“ по поръчка на Visa, показва, че мнозинството от бизнесите разполагат с корпоративни банкови карти (79%), от тях 66% са Visa бизнес карти. Най-често фирмите ги употребяват за покупката на стоки и услуги във физически магазини (60%), на гориво (53%), онлайн плащания за стоки и суровини (47%) и разплащания с партньори в страната (41%).
Между 20 и 38 на сто варира делът на фирмите, ползващи Visa Business картите си за резервации на хотели и билети, плащане на сметки за комунални услуги и на консумация в заведения и ресторанти. Теглене на пари в брой е рядко срещано и едва 6% от фирмите декларират, че имат тази практика.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.