Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Азиатските борси загубиха 49 млрд. долара от протестите в Египет
Капитализацията на компаниите, търгувани на азиатските борси, се понижи с 49 млрд. долара от началото на протестите в Египет, съобщи "Франс прес". Общата стройност на активите на 13-те анализирани борси, е рухнала за около седмица от 991 на 942 млрд. долара. Най-силен спад, от 21 млрд. долара, отчита борсата в Саудитска Арабия, която е най-голямата в арабския свят.
Активите в региона губят и от опасенията за разрастване на безредиците и в други страни от региона. Самият египетски фондов пазар работи само първите два дни от протестите, през които се раздели с 12 млрд. долара от стойността си, след което търговията спря. Ситуацията в Египет влияе и върху други световни пазари. Например цената на петрола от сорта Brent скочи над 100 долара за барел поради опасенията от спиране на движението по Суецкия канал.
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.