Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|БФБ спря търговията с акциите на ЧЕЗ
Минути след като премиерът Бойко Борисов съобщи, че лицензът на ЧЕЗ ще бъде отнет цената на електроразпределителното дружество се срина със 17,58%, до 1200 лв. Това накара БФБ да прекрати търговията с книжата на дружеството.
„На база официални изявления на министър-председателя на Република България и информация от медиите за изявление на Прокуратурата за отнемане на лиценза на ЧЕЗ Разпределение АД (3CZ) и ЧЕЗ Електро България АД (1CZ) и на основание чл. 65 (2) във връзка с чл. 65 (1), т.1 от Правилника за дейността на БФБ, Част IV - Правила за търговия, БФБ-София спира временно търговията с двете емисии до края на търговската сесия”, се казва в аргументите за решението.
В упоменатия член е записано, че „търговията може да бъде спряна при настъпване на събитие, свързано със съответните инструменти или техния емитент, което може да окаже влияние върху цената им."
От началото на февруари до сега акциите на „ЧЕЗ Разпределение България” са поевтинели с около 400 лв.
|
|
Джон Траволта изненадващо получи почетната награда „Златна палма“ за цялостно творчество
Любопитно |Ирак е изнесъл едва 10 млн. барела петрол през Ормузкия проток през април
Енергетика |МВФ: Данъчните реформи на Гърция предлагат ценни уроци за други страни
Икономика |Японската ANA е най-силната авиокомпания в света
Компании |Турция предлага изграждането на военен тръбопровод за гориво към Румъния през България
Свят |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България от стабилна на положителна
Бизнес |Възстановиха електроснабдяването в Куба след масовото спиране на тока
Свят |Абровски определи като "тирания" отношенията между производители и търговски вериги
Бизнес |Времето: Жълт код за обилни валежи в 12 области
България |Унищожават 859 кг био храни от склад в София заради манипулиране на сроковете на годност
Политика |Демерджиев посочва икономическата престъпност сред приоритетите на МВР
Политика |Историята на вашата марка работи благодарение на вас. И това може да е най-големият ви проблем
Маркетинг |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.