Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|ЕЦБ се готви да вдигне лихвата
В най-скоро време Европейската централна банка (ЕЦБ) може да вдигне лихвата с цел да овладее нивото на инфлацията в ЕС и еврозоната, намекна главният икономист на ЕЦБ Юрген Старк“.
На въпроса дали вдигането на лихвените проценти ще навреди на икономическия ръст в еврозоната, Старк Коментира, че „имайки предвид основните причини за кризата, не мисля така. Трябва да внимаваме да не задържаме лихвените проценти твърде ниски за твърде дълго”.
Финансовите пазари очакват ЕЦБ да вдигне основния си лихвен процент от рекордно ниското ниво от 1% на среща на управителния съвет на банката на 7 април.
Преди около седмица „Евростат“ публикува месечните данни за инфлацията, според които годишната инфлация в ЕС през февруари е била 2,8%, като през същия месец на 2010 г. тя е била 1,5%.
В еврозоната нивото й е било 2,4%, докато година по-рано е било едва 0,8%.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Президентът Илияна Йотова: Скопие опитва да премахне текст от доклада на ЕП
Политика |SoftBank пуска услуга с технологията на OpenAI за защита от кибератаки
Компании |Съдът в Испания решава дали да отнеме паспорта на съпругата на премиера
Свят |Европейските борси се оцветиха в зелено, докато инвеститорите анализират споразумението между САЩ и Иран*
Финанси |Превенция да смени принудата: Камарата на ЧСИ предлага мерки в полза на гражданите
България |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |Времето: Ветровито със следобедни валежи
България |Тръмп и Нетаняху вървят към сблъсък заради споразумението между САЩ и Иран
Свят |На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Петролът поевтинява, докато пазарите оценяват потенциала за възстановяване на доставките през Ормузкия проток
Енергетика |Премиерът: Въвеждаме система за контрол на обществените поръчки
България |Първият ден на срещата на Г-7 започва с разговори за Украйна и Близкия изток
Свят |ЕС обвинява Китай, че обучава руски войници за войната в Украйна
Свят |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.