Париж въвежда данък за празни офиси

Икономика

От януари, 2015 г. в Париж влиза в сила местен данък за собственици на пустеещи търговски и офис площи, съобщава euromag. Данъкът ще расте прогресивно на годишна основа, като за първата година ще е в размер на 20% от средната стойност за наем на помещенията, през втората – 30% , а през третата – 40%, ако площите продължават да стоят празни. Общо във френската столица има 18 млн. кв.м. офисни площи, като 6-7% от тях пустеят.

Подобна мярка вече е въведена в Лил и Сен-Кантен, а целта е да бъдат подтикнати собствениците на празни търговски и офис помещения да ги преоборудват в жилищни.

Новият кмет на Париж Ан Идалго заяви още по време на предизборната си кампания, че възнамерява да трансформира най-малко 200 000 кв.м. офиси в жилища, докато е на власт, припомня Challenges.

Идеята вече среща сериозна съпротива от страна на Съюза за народно движение, който се обяви против въвеждането на налога и го порица като поредна стъпка към утежняване на данъчното бреме за парижани.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Лора Христова с бронз за България на Зимните олимпийски игри в Милано–Кортина
Най-богатите хора мигрират с невиждано в историята темпо. Къде отиват?
Как ще се определя кое домакинство е в положение на енергийна бедност?
Тактиката, която ще ви направи по-харесвани
Президентът Илияна Йотова ще връчи мандат за служебно правителство на Андрей Гюров
Времето: От мъгли и облаци в Северозападна България до слънце на морето
Учени откриха микроорганизми, които произвеждат енергия в пълна тъмнина
Нощното светлинно шоу на олимпийския огън в Милано привлича хиляди пред Арката на мира