Топ 5 на "най-пътуващите" професии

Топ 5 на най-пътуващите професии

Топ 5 на "най-пътуващите" професии

Ако обичате да пътувате, има шанс да си намерите професия, така че да съчетаете полезното с приятното.

Не става въпрос само за кариера на стюардеса, туристически гидове, или пилоти на граждански полети. Извън индустрията, свързана с транспорт има много други професии, които предполагат активната част от живота да премине в безбройни пътувания.

Преди да започнете да изпращате автобиографии трябва да знаете, че животът на колела може да изглежда обаятелен, но си има редица недостатъци: трудности при поддържане на личните отношения, липса на сън и стрес. Ето няколко професии, при които пътуването е начин на живот и работа.

Консултант: Те работят за фирми, които съветват други компании как да управляват бизнеса си по-ефективно. Повечето не седят в собствения си офис, а посещават този на клиента, който може да бъде на другия край на града или на света. Животът като консултант рядко е скучен - постоянно се срещаш и общуваш с нови хора, виждаш нови места и след това да преминаваш към следващата задача. В зависимост от поста и компанията за която работи консултантът, позицията често предполага полет всяка неделя вечер или понеделник сутрин и прибиране у дома в четвъртък или петък. Това е едно от тези работни места, където може да се събудите до средата на нощта и да откриете ... " Аз съм в Толедо, Испания, или Толедо, Охайо?" (За да получите представа за какво говорим, гледайте филма „Високо в небето“ с  Джордж Клуни, който проследява амбициозния, но труден живот на консултанта Райън Бингам.) 

Мениджър събития: Те ръководят големи корпоративни събития за техните собствени дружества или пък работят за други компании. Всеки обича тази работа - с много социални придобивки, хубави хотелски стаи, фестивали, шоупрограми, дегустация на храни, ресторанти и наземен транспорт. След като е избрал мястото на събитието мениджърът често отскача по няколко пъти до там, за да провери как върви предварителната организация на самото събитие. Разбира се, има и рискове. Ако нещо се обърка, мениджърът поема вината. А и посещението по задължение на съпътстващите мероприятията коктейли и вечери се отразява зле на стройната талия.

Експерт-счетоводители или одитори: Счетоводителите и одиторите са като консултантите - те обикновено пътуват до клиента да разследват, анализират и подготвят корпоративни финансови отчети. Този тип работа се заплаща добре и клиентите обикновено наемат за специалиста място в бизнес класа в самолета и луксозни хотели. За съжаление, работното време може да бъде мъчително дълго, което означава, че бихте могли да се озовете на вълнуващо място като Мадрид или Маями, но да прекарате цялото си време в офиса.

Пиари или журналисти: Обществени работни отношения често изискват опознавателни пътувания, което е плюс на тези професии. Е, има си и недостатъци - лети се най-често в икономичната класа, нощува се в евтини хотели. В добавка - и много стрес, защото събитията и новините трябва да се отразяват веднага.

Регионален търговски представител: в тази работа, размерът на вашия регион определя степента на вашето пътуване. Например фармацевтичен представител, със седалище в Чикаго, който работи с лекарите в Средния запад, САЩ най-вероятно ще прекарва най-много седмица в шофиране с предварително зададени маршрути от град на град, посещение на клиники, офиси и болници и ще прекарва нощта в крайпътни хотели. Но търговски представител за голяма производствена компания, базирана в Швейцария, може да има територия като Европа, Близкия изток и Африка, която изисква често пътуване с въздушен транспорт, толкова далеч, колкото Дубай, Дърбан или Дъблин. Повечето от срещите си ще прекарвате на маса, но пък от друга страна ще трябва да изпълнявате норматив и да попълвате квоти.

Източник: BBC Travel

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ