Топ имена в икономиката ще преподават в Софийското бизнес училище

Топ имена в икономиката ще преподават в Софийското бизнес училище

advertorial

Какво е общото между световноизвестния британски професор Кевин Дауд, американския еко анализатор Стивън Хейуърд, водещия икономист на Организацията за икономическо сътрудничество и развитие Пирита Сорса, лидерът на мозъчния тръст "Кобдън Партнърс" Гордън Кер и жената, която съветва Кремъл Елена Лебединская? Всички те ще бъдат в София от 30 юни до 8 юли тази година и ще споделят своите знания по време на мастър класовете по икономика, финанси и управление на рискове, предлагани от Софийското бизнес училище.

Софийското бизнес училище е съвместна инициатива на Нов български университет и Реформ Юнион Клуб и предлага десет дни интензивни занятия, които ще са от изключителна полза на всеки, който търси да надгради квалификация и умения заедно с лидери на знания от водещи центрове от САЩ, ЕС, Русия и Азия.

Модулите на Софийското бизнес училище, които ще се проведат в аудиториите на НБУ, ще бъдат четири и ще са разпределени в сутрешна и следобедна сесия. Сутрешната сесия ще се състои от академична лекция, изнесена от утвърден чуждестранен лектор, с последващо практическо доразвиване на тезите (brainstorming). Следобедната сесия ще акцентира на уменията да се води аргументиран дебат чрез представяне и защита на лидерски тези в стратегически игри дискусии, които ще са пряко обвързани с лекцията от сутрешната сесия. Заключителната лекция ще бъде изнесена от изявен корпоративен лидер от членовете или партньорите на Реформ Юнион Клуб, който, под формата на кейс стъди, ще развие тема от приложната икономика.

За участие в майсторските класове на Софийското бизнес училище могат да кандидатстват:

- Специално одобрени български студенти, експерти и научни асистенти от различни области с изявени качества за аналитична дейност и амбиция да лансират собствени оригинални проекти в областите, предмет на майсторските класове.

- Млади професионалисти завършили неотдавна своето образование.

- Мениджъри на средно и високо ниво, ангажирани както в държавния сектор, така и във финансови организации и фирми с широк предмет на дейност, опериращи на българския пазар.

Тъй като местата са ограничени (25), всички желаещи да се включат в обучението трябва да подадат до 15 юни следните документи:

- Попълнен формуляр за кандидатстване;

- Актуално CV;

- Свидетелство за завършена минимум бакалавърска степен във висше учебно заведение ;

- Копие от сертификат за отлично писмено и говоримо владеене на английски език (еквивалентно на ниво B2 от Общоевропейската езикова рамка);

- Препоръки от университетски преподаватели и/или корпоративни ръководители (не е задължително условие).

Документите за кандидатстване могат да се изпратят на посочените адреси в секция „Контакти“ на интернет страницата www.ruc.bg, както по пощата, така и по електронен път.

Решението за класиране на кандидатите, подали документи ще бъде обявено най-късно на 20.06.2012 г. , след което до 22.06. ще бъдат изпратени официални покани на одобрените кандидати. Те трябва да платят такса в размер на 550 евро. Крайният срок за записване и плащане на таксата за участие е до 5 дни след получаване на поканата.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ