От днес влиза в сила нов график за движение на влаковете

От днес влиза в сила нов график за движение на влаковете

От днес влиза в сила нов график за движение на влаковете, съобщиха от Българските държавни железници (БДЖ).

В повечето региони на България се запазва досега действащият график за движение, а за подобряване на обслужването са осигурени удобни връзки между влаковете с възможности за пътуване между повече населени места, информират от държавната железница.

От БДЖ припомнят, че графикът е бил публикуван за обществено обсъждане през октомври, за да могат пътниците да се запознаят с предложения вариант за разписанието на влаковете през следващата година и да имат достатъчно време да реагират с аргументирани предложения към превозвача и съответните областни и общински власти.

Голяма част от направените промени в разписанието на влаковете са съобразени с постъпили предложения. Друга част от промените са свързани с обосновани искания на редовни клиенти, а трети - с повишаване рентабилността на превозите и ефективното използване на наличния подвижен състав, както и с извършваните мащабни ремонтни дейности по железопътната инфраструктура, допълват от БДЖ.

В графика са взети предвид и планираните по-мащабни ремонти по железопътната инфраструктура, модернизацията на коловозното развитие на Централната гара в София и модернизацията на железния път, контактната мрежа и системите за сигнализация и телекомуникация в гара Пловдив, ограничаващи пропускателната способност в определени участъци.

През 2025 година ще се запази обемът на превозите, заложен в сключения договор с държавата за извършване на обществени превозни услуги, допълват от железницата. Превозът на пътници ще бъде извършван с общо 503 влака, от които: 79 бързи влака (два от тях ще се движат само през летния сезон), 122 пътнически влака и 302 крайградски пътнически влака, някои от които ще се движат само в определени дни от седмицата или определени периоди от годината.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 29 септември до 5 октомври
Мерц: Европа не е във война, но вече не е в мир с Русия
Уволнени са служителите от автомобилна администрация, взели подкуп от екипа на Роби Уилямс
Тръмп и Нетаняху се договориха за план за прекратяване на войната в Газа, подкрепата на „Хамас“ е под въпрос
Рапърът Снуп Дог ще бъде кореспондент на NBC на Олимпийските игри в Италия
Гейминг гигантът EA става частна компания в мегасделка за 55 млрд. долара
Времето: Слънчево и ветровито, на североизток със следобедни валежи
The Sun: Рекордните 262 души погрешно са освободени от британски затвори за година