Трети европейски делегиран прокурор напуска българския офис

Общество

Трети европейски делегиран прокурор напуска българския офис на Европейската прокуратура. На редовното си заседание Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет /ВСС/ прие за сведение писмото на Лаура Кьовеши до служебния правосъден министър,  в което Крум Зарков е информиран, че Ивайло Илиев е поискал да бъде освободен от задълженията си, съобщи БНР. Считано от 1 май, той става помощник на националния член от България в Агенцията на Европейския съюз за сътрудничество в областта на наказателното правосъдие.

Преди Илиев оставки като европейски делегирани прокурори подадаха Елена Попова, която поиска да се върне в Административния съд София- град, и Бойко Калфин, който вече е прокурор във Върховната касационна прокуратура. С оставките на тримата кадровата криза с българските делегирани прокурори се задълбочи още повече, тъй като и преди тях 15 - членната квота на страната ни беше попълнена наполовина. 

В писмото си до Крум Зарков Лаура Кьовеши настоява този проблем да бъде решен, а членовете на Прокурорската колегия се разбраха да го обсъдят на някое от следващите заседания. В заседанието на ВСС днес не взе участие главният прокурор Иван Гешев, който е на посещение в Молдова и Украйна.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ