Учениците в област Бургас излизат в грипна ваканция

Учениците в област Бургас излизат в грипна ваканция

Първите области, които обявиха грипна епидемия вече са факт. От днес в Бургас и Шумен влизат в сила мерките, обявени от областните щабове за борба с грип и остри респираторни заболявания. 

В област Бургас от днес до 17 януари учениците излизат в грипна ваканция. В Шумен това ще стане от утре и ще продължи до 18 януари, е решението на областния щаб, предава БТА. 

В двете области от 12 януари се преустановяват плановите женски и детски консултации, профилактичните прегледи и имунизации. Наредено е на лечебните заведения да предвидят възможности за разширяване на легловия капацитет на вътрешните отделения за сметка на други отделения с оглед приемането на насочени пациенти с грип или усложнения. Преустановяват се и свижданията в лечебните заведения. Трябва да се извършва стриктен всекидневен филтър в детските заведения, като откритите болни деца трябва да се връщат по домовете. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 1 до 7 септември
Премиерът: Покачването на цените не е заради еврото
Симеон Дянков: ДДС на 22% решава проблема с бюджетния дефицит
Путин приветства „безпрецедентните“ връзки с Китай в началото на двустранната среща със Си Дзинпин
След визитата на Моди в Китай: Тръмп определи търговските отношения с Индия като „напълно едностранна катастрофа“
Nature Geoscience: Нова зона за мегаземетресение e открита в Атлантическия океан
Синдикатите искат линията на бедност да е 782 лв.
Financial Times: Предполагаема руска намеса прекъснала GPS-а в самолета на Фон дер Лайен при кацането в Пловдив