Времето: Валежите спират, но остава хладно и ветровито

Времето: Валежите спират, но остава хладно и ветровито

Още от сутринта днес валежите в повечето райони ще спрат и до края на деня облачността ще се разкъсва и намалява. Ще продължи да духа североизточен вятър, ще е до умерен, в Източна България - временно силен, но вечерта ще отслабне. Минималните температури ще са между минус 1° и 4°, в София - около 0°. Максималните ще са между 7° и 12°, в София - около 7°.

Над планините преди обяд ще е предимно облачно, на отделни места с превалявания от сняг. След обяд облачността ще намалява. Ще духа до умерен североизточен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 1°, а на 2000 метра - около минус 5°.

Над Черноморието през по-голямата част от деня облачността ще е значителна, сутринта на места със слаби валежи от дъжд. Привечер ще настъпи по-съществено намаление на облачността. Ще духа умерен, за кратко и силен северен вятър, който вечерта ще отслабне. Максималните температури ще са 8°-9°, колкото е и температурата на морската вода. Вълнението на морето ще е 3-4 бала.

Слънцето в София изгрява в 06:37 часа и залязва в 18:33 часа. Продължителността на деня е 11 часа и 56 минути. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Дина Темелкова е Мениджър на годината 2025
На днешната дата, 11 ноември. Започват „Вълчите празници”, имен ден празнуват Мина, Минчо, Виктор, Виктория
Учени откриха бактерии, които ядат пластмаса в океана
За последно: Милиардерът Уорън Бъфет ще дари 1,35 млрд. долара за благотворителност, преди да се оттегли
София влиза за първи път в престижна класация на PwC за европейските имотни пазари
Европейската комисия изплаща на България 438,6 млн. евро по плана за възстановяване
Италианската кухня може да стане част от световното културно наследство на ЮНЕСКО
Сирия се присъединява към водената от САЩ коалиция срещу „Ислямска държава“