Времето: Жълт код за обилни валежи с гръмотевици в 7 области

Общество

В събота сутринта облачността временно ще се разкъса и намалее, преди обяд ще е предимно слънчево. След обяд вятърът ще се ориентира от запад-северозапад, ще е умерен и през страната ще преминава студен атмосферен фронт. На много места ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, ще има краткотрайни, временно интензивни валежи и гръмотевици. По-значителни и на повече места ще са явленията в северната половина от страната. Температурите ще останат почти без промяна, максималните ще са от 27° - 29° в Северозападна България до 32° - 34° в югоизточните райони, но към вечерта вятърът ще се усили и ще започне да нахлува сравнително хладен въздух. 

Жълт код за обилни валежи с гръмотевици е обявен за областите Видин, Монтана, Враца, Плевен, Ловеч, Габрово и Велико Търново. 

Преди обяд в планините ще преобладава слънчево време, но след обяд над масивите в Западна и Централна България ще се развива мощна купесто-дъждована облачност. На много места там ще има краткотрайни, временно интензивни валежи и гръмотевици. По-интензивни ще са явленията в Стара планина. Ще духа до умерен, по най-високите части и силен западен вятър. Максималната температура на 1200 метра ще е около 22°, на 2000 метра - около 14°.

Над Черноморието ще е преобладава слънчево време, след обяд ще има временни увеличения на облачността, ще се задържи почти без валежи. Преди обяд ще духа до умерен вятър от юг-югоизток, но след обяд ще се ориентира от запад-северозапад. Максималните температури ще са между 25° и 28°. Температурата на морската вода е 24-26°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.

Слънцето в София изгрява в 07:01 часа и залязва в 19:44 часа. Продължителността на деня е 12 часа и 42 минути.

Снимка: Национален институт по метеорология и хидрология 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седемтте чудеса на света: Археолози откриха на морското дъно 80-тонни камъни от Александрийския фар
Звездите за бизнеса от 11 до 17 май: Умерен риск, разумни инвестиции и по-малко импулсивни решения
На днешната дата, 11 май. Ден на Св. св. Кирил и Методий
Американски сенатор: Запасите на САЩ от боеприпаси и ракети са тежко изчерпани
Великобритания и Франция свикват среща за възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
Рядка комета е видима от Земята за първи път от 170 000 години
Грешката при опаковането, която повечето основатели на потребителски стоки правят
Цитат на деня