БДЖ ще стачкува, настояват синдикати

Общество

На 24 ноември БДЖ ще стачкува. Обиколка на синдикатите на жп възели в страната е показала готовността на работещите в бранша да протестират. Това заяви във Варна председателят на Синдиката на българските железничари към КНСБ Петър Бунев, цитиран от Дарик радио. По думите му, ако стачката не постигне целите си, тя ще продължи и следващите дни.

В протестните действия ще се иска оставката на финансовия министър Симеон Дянков и на ръководството на БДЖ.

Според Бунев проблемът в управлението на компанията е, че мениджмънтът й не работи за повишаване на приходите от товарните превози, от които най-вече тя може да печели. По негово мнение не е вярно, че железниците са във фалит.

В понеделник или вторник синдикатите ще поискат прокуратурата да направи проверка дали БДЖ наистина се намира във финансова несъстоятелност. „В нито един одитен доклад досега не е написано, че БДЖ е във фалит", заяви още Бунев.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев
В дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%
Златните правила на Джон Дейвисън Рокфелер