Без промяна остават цените на парното

Без промяна остават цените на парното

Цените на парното ще останат без промяна, коментира Ивайло Александров, експерт в Държавната комисия за енергийно и водно регулиране (ДКЕВР), цитиран от БТА. Решението за цени на топлинната енергия трябва да влезе в сила от 1 септември 2013 г.

„Основната ни цел бе цените на топлинната енергия да са социално поносими”, каза Александров. Той посочи, че в изготвянето на предложението на работната група на ДКЕВР е бил приложен рестриктивен подход по отношение на всички ценообразуващи елементи.

„Технологичните разходи по преноса са значително намалени, както и всички разходи на топлофикационните дружества, като единствено разходите за въглища са завишени с 2,7% - колкото е инфлационният индекс за периода март 2012 - март 2013 г.”, обясни Александров.

Запазени са разходите за заплати, както и за ремонти във всички предприятия в топлоенергийния сектор, добави той.

По-рано днес стана ясно, че ДКВР ще намали тока от 1. август с по-малко от първоначално обявеното. С колко ще свалят цените електроразпределителните дружества вижте ТУК.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Древна египетска лодка беше определена като „един от най-важните реставрационни проекти на XXI век“
Как ще се плащат данъците след въвеждане на еврото
Financial Times: Мошеници доказват с AI „автентичност“ на произведения на изкуството през застрахователи
Времето: Променлива облачност и силен вятър
Генералният секретар на НАТО отхвърля идеята за отделяне на ЕС от САЩ в сферата на отбрана
Съветът за сигурност на ООН с извънредно заседание
Последната сделка на Nvidia има една единствена цел – запазване на доминацията в AI
Дронове нарушиха дейността на летището в германския град Хановер