Взривяват устието на река Велека

Общество

Сапьорска група от Военноморска база Бургас ще взриви устието на река Велека, за да го освободи от образувалата се ледена стена, съобщи „Дарик-Бургас“.

Така реката ще се оттече в морето и ще отводни пътя Ахтопол-Резово, който в момента е затворен. Реката е заляла пътния участък с около 50 сантиметра вода.

„Селата Резово и Синеморец са откъснати от света, но в тях има ток, вода и храна и положението не е притеснително“, каза пред „Фокус“ кметът на Царево Георги Лапчев.

На мястото е управителят на Бургаска област Павел Маринов, който лично ще наблюдава действията на инженерите от поделението от нос Атия.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс
Ето как можем да подадем сигнал до Европейската прокуратура
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината