Германски медии: България се страхува от Еврозоната

Общество

Дълговата криза направи Еврозоната непривлекателна, пише германският „Файненшъл Таймс”. В настоящия момент България няма да се присъедини към единното валутно пространство, въпреки че покрива критериите за това, според българския финансов министър Симеон Дянков. Той също така заяви в интервю за германската медия, че България не би приела въвеждане на еврооблигациите, предаде „Фокус”. Министър Дянков аргументира изказването си с планираните промени на правилата в Еврозоната.

„Искаме да знаем как ще изглеждат тези правила и дали те са в наша полза или са в полза най-вече на силно задлъжнели страни”, заяви Дянков.

България е още един пример за това как дълговата криза и дискусията за по-силна икономическа и политическа интеграция на страните на ЕС, плаши страните-членки, които всъщност ще бъдат задължени от договорите на ЕС да се присъединят към Еврозоната.

Полша също се бави с присъединяването си, а Швеция въобще отказва да дискутира въпроса.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Парламентът одобри и на второ четене вдигането на тавана на дълга
Математика с контекст: защо новият формат на НВО залага на природните науки
Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
САЩ вдигнаха морската блокада на Иран. Моджтаба Хаменей заяви, че Тръмп е сключил сделка „от отчаяние“
Десет години по-късно: Брекзит е коствал 6% от икономиката на Обединеното кралство
Зеленски: Най-добрият начин да се гарантира бъдещето на Европа е с ускорено членство на Украйна в ЕС
На днешната дата, 19 юни. Рождениците днес