Големи туроператори искат да рекламират България
Големи европейски туроператори изявиха желание да рекламират България по време на най-голямото туристическо изложение в света ITB, което се провежда в Берлин. За целта заместник министърът на икономиката, енергетиката и туризма Иво Маринов се срещна с мениджмънта на FTI Group, REWE Group и Bravo Tours - Дания.
Представителите на бизнеса предложиха общи рекламни кампании за промотиране на туристическия продукт в България. Сред планираните активности са излъчване на рекламни клипове по време на чартърни полети в авиокомпаниите, организиране на журналистически посещения в страната, излъчване на реклами по радио и тв канали и онлайн . Фирменото портфолио на компаниите включва, освен туроператор, също и радиа, телевизии, печатни издания. Част от планираните активности са насочени към туристическите агенти, тъй като, според представителите на бизнеса, около 85% от записванията на германския пазар се правят именно от тях.
По мнението на бизнеса, едно от основните конкурентни предимства на страната ни на туристическия пазар е предлагането на качествен продукт на достъпна цена.
„Освен стратегическата ни цел да превърнем България в целогодишна туристическа дестинация, продължаваме активно да промотираме морският ни туризъм на наши традиционни пазари като Германия, като разчитаме именно на това конкурентно предимство”, каза пред представителите на бизнеса Маринов.
По неговите думи България разчита на гъвкава ценова политика и предлагане на допълнителни услуги за привличане на платежоспособни туристи. Иво Маринов прогнозира около 5% ръст на записванията за германския пазар за това лято.
FTI е четвъртият по големина туроператор в Германия. Групата е собственик и на тв канал, чрез който рекламата може да достигне до около 500 хил зрители дневно. REWE има около 20% от пазара в германия. Групата има различни марки в портфолиото си, ориентирани към различни пазарни сегменти. Bravo Tours предлага онлайн рекламата като акцент в кампанията си за България. За скандинавските страни онлайн записванията са значително по-широко застъпени, отколкото в останалите части на Европа.
72% от гражданите на ЕС са пътували през 2011 г., показва изследване на Евробарометър за отношението на европейските граждани към туризма. Повече от 80% заявяват, че биха пътували отново и през тази година. Проучването сочи, че през 2011 г. повечето граждани са предпочели да останат в Европа за ваканцията си. Много хора обявяват същото намерение и за тази година. 49% от почивалите през 2011 г. европейци, са организирали ваканцията си с различни туристически пакети, което открива големи перспективи за българския туризъм, коментират специалисти от бранша.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Мениджмънт |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 12 юни. Рождениците днес
На днешната дата |ООН: 41,6 млн. души са избягали от насилие и конфликти в родните си страни през 2025 г.
Свят |Президентът на FIFA: Организацията не може да управлява правителствата и полицията за визите
Спорт |Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Мениджмънт |На днешната дата, 12 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Илюзията за евтиното: Как алгоритмите на Shein и Temu изкривяват пазара
Компании |В Пакистан вече си имат свой “Facebook”
Свят | Advertorial |Президентът няма да налага вето на закона за нов заем от 16 млрд. лв.
Финанси | Advertorial |ООН: 41,6 млн. души са избягали от насилие и конфликти в родните си страни през 2025 г.
Свят |Компаниите от Schwarz Group ускоряват развитието на дигиталния суверенитет с миграцията на 595 000 работни пространства към Workspace by STACKIT
Компании | Advertorial |Редица промени в шофьорския изпит
България | Advertorial |ADVERTORIAL
Компаниите от Schwarz Group ускоряват развитието на дигиталния суверенитет с миграцията на 595 000 работни пространства към Workspace by STACKIT
От законодателните промени до изкуствения интелект: защо знанието остава най-сигурната инвестиция за бизнеса
Коментари
Няма въведени кометари.