Затвориха магистрала „Люлин“, забранява се и движението на камиони над 10 тона в цялата страна

Общество

Автомагистрала „Люлин" се затваря и в двете посоки, поради силно снегонавяване, съобщиха Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) .

Автомагистралите „Тракия", "Хемус" и „Марица" са със заснежена и обработена пътна настилка.

Поради тежката метеорологична обстановка в страната се затварят всички пътища от републиканската пътна мрежа за товарни моторни превозни средства над 10 тона.

Директорите на областни пътни управления получават правомощия да спират целия трафик при допълнително утежняване на обстановката след съгласуване с централата на АПИ и службите на МВР.

Агенция „Пътна инфраструктура" призовава водачите на моторни превозни средства да се въздържат от пътувания. Ако е наложително да се информират предварително за конкретната ситуация на пътя от интернет страницата на АПИ - www.api.government.bg, или на тел. 0700 130 20. Необходимо е шофьорите да тръгват с достатъчно гориво и заредена батерия на мобилния телефон.

Повече подробности за тежката ситуация в страната вижте тук.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
Феновете на Тейлър Суифт купиха фасове и боклуци от сватбата ѝ за по 25 долара бройката
„Безполезен“ орган, който лекарите често отстраняват, всъщност може да помага в борбата с рака
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“