Арестуваха ключов заподозрян за атентатите в Париж
Мохамед Абрини, един от главните заподозрени за кървавите атентати, извършени в Париж през ноември миналата година, е бил арестуван в Белгия, пише Би Би Си.
Според източници в белгийските медии е възможно Абрини да е „мъжът с шапката“, който се вижда на записите от охранителни камери преди взривовете на летище „Завентем“ в Брюксел.
Прокуратурата потвърди, че са извършени и няколко ареста във връзка с атентатите в белгийската столица, които отнеха живота на 32 души.
Повече детайли обаче не са известни.
Някои белгийски медии съобщават, че един от задържаните е мъж, заподозрян за оказване помощ на атентатора самоубиец на метро станция „Мелбек“ в Брюксел. Тази информация обаче не е потвърдена.
Вчера белгийските власти разпространиха нови видеозаписи на „мъжа с шапката“ и призоваха гражданите да помогнат в издирването му.
Смята се, че Абрини е заснет в компанията на Салах Абдеслам на бензиностанция два дни преди парижките атентати.
Абдеслам бе задържан в Брюксел през март, дни преди трагичните събития там.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
КТ "Подкрепа" предлага промени в данъчната и осигурителната система
Политика |PayPal ще интегрира Agentic Commerce Protocol в ChatGPT
Технологии |Омбудсманът иска спешни мерки заради липсата на формула за изчисляване на парното
Политика |Банките от еврозоната затягат достъпа до кредити поради търговски рискове, показва проучване на ЕЦБ
Финанси |Месечна прогноза: От -5 до +25 градуса през ноември
България |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 27 октомври до 2 ноември
Хороскоп |България и „Райнметал“ подписаха договор за изграждане на завод за барут и боеприпаси
България |Проектобюджетът предвижда минималната заплата от 1 януари да е 605 евро
Политика |Съветът за съвместно управление договори ротацията на председателя на парламента
България |Новата икономика: Биткойн миньорите пренасочват вниманието си към AI
Икономика |Румен Радев: България трябва да има ясно и открито лице на управление
България |Бил Гейтс смекчи позицията си по отношение на „климатичната катастрофа“
Свят |„Лукойл“ ще продаде международните си активи
Енергетика |ADVERTORIAL
Eксперти от ЦИЕ ще анализират имотния пазар в еврозоната на конференцията „Inspire to Higher 2025“ на 31 октомври
Коментари
Няма въведени кометари.