Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|С 30% по-ниски са били сметките за газ тази зима
80 лева е била средната месечна сметка тази зима за газифицираните домакинства, обитаващи най-масовите като площ жилища от 70 до 90 квадратни метра, сочат данни на „Овергаз Мрежи” за периода ноември 2015 – февруари 2016 г. Поради намаляващите цени на синьото гориво, фактурите са с 30% по-ниски в сравнение със сезон 2014/2015, когато средната сметка е била на стойност от 105 лева.
Приблизително 1 лев на квадратен метър отопляема площ са плащали газифицираните битови потребители през зимата. В сумата са включени и разходите за готвене и топла вода. Изчисленията сочат, че домакинствата, които са заменили електроенергията с природен газ, само за последните четири месеца са спестили над 320 лева заради двойно по-ниската цена на синьото гориво.
Ползващите електрическа енергия за отопление на апартаменти от 70-90 квадрата са консумирали около 800-900 киловатчаса електроенергия за битови нужди. Този сезон те са заделили средно 160 лева на месец, за да покрият своите разходи.
От днес влиза в сила новата цена на синьото гориво, при която домакинствата ще плащат по 8,6 стотинки, а индустрията 7 стотинки за киловатчас енергия, произведена с природен газ.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Историческа победа: Дара спечели Евровизия
България |Как Home Depot създава съдържание по пътя към Световното първенство
Маркетинг |Страдате от бърнаут? Опитайте да предефинирате успеха
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 17 май. Ден на българския спорт
На днешната дата |Страдате от бърнаут? Опитайте да предефинирате успеха
Техники за успех |МВФ: Данъчните реформи на Гърция предлагат ценни уроци за други страни
Икономика |Акули нападнаха туристи в египетски курорт
Свят | Advertorial |Как Home Depot създава съдържание по пътя към Световното първенство
Маркетинг |Чувашия да се преименува на Волжка България, предложиха местни историци
Свят | Advertorial |Бяла лястовица радва жителите на Стрелча (видео)
Общество | Advertorial |15 прекрасни поетични откъса от Пейо Яворов
Маркетинг |Как ще се плаща за работа на 27 декември
Общество |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.