Сърбия смята, че може да влезе в ЕС през 2020 г.

ЕС

Сърбия може да изпълни условията и през 2020 г. да се присъедини към Европейския съюз, обяви премиерът на страната Александър Вучич.

Той отрече Брюксел да е поставял като условие за членство в ЕС признаването на Косово от страна на Сърбия.

"Никой не е поставял подобно условие. Те знаят, че ако има подобно условие - това за нас ще означава, че не ни искат в ЕС. Не сме получили подобно искане, поне аз не съм го чул", обясни премиерът.

Според него спирането на проекта "Южен поток" е бил истински шок за Сърбия, защото две правителства в Белград са работили за реализацията му.

Сърбия се подготвя да инвестира големи суми в развитието на инфраструктурата си. Това се налага, тъй като правителството се стреми да облекчи трафика на стоки от гръцкото пристанище Пирея за Западна Европа. В момента портът е взет на концесия за 35 години от китайската компания Cosco.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

МОК отхвърли жалба от защитници на човешките права за скандала с червения картон на Световното по футбол
Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Американското разузнаване: Новият лидер на Иран е склонен да разработва ядрени оръжия
OpenAI ще инвестира над 30 милиарда долара в най-големия център за данни с изкуствен интелект в САЩ
САЩ удължиха с още месец срока за продажба на активите на „Лукойл“
Съществуват два типа устойчивост. Вероятно игнорирате единия
Астрономическо събитие на годината: Луната напълно ще закрие Слънцето на 12 август
Стажантка в щабквартиранта на NATO в Брюксел е арестувана за шпионаж