КЗП проверява общите условия на мобилните оператори

Икономика

Комисията за защита на потребителите (КЗП) е започнала проверка в общите условия на търговците и вече са прегледани тези на мобилните оператори, съобщава КЗП.

Проверяваме дали клаузите, които са в общите условия на договорите на мобилните оператори, поставят потребителя в неравноправно положение. Предвиден е ред, по който те да бъдат отстранявани. Това е заявил председателят на КЗП Стоил Алипиев в ефира на "България сутрин".

Според Алипиев най-честите жалби срещу мобилните оператори са свързани с нелоялните практики - потребителите биват подведени при вземането на търговско решение. "Нелоялните търговски практики са вторият основен проблем на пазара и трябва да им се обърне внимание, защото създават предпоставки за изкуствено завишаване на цените", отбеляза той. Максималният размер на санкциите, които КЗП може да наложи, е до 50 000 лв.

По отношение на потенциалното поскъпване на мобилните услуги, Алипиев коментира, че "подобни ситуации рушат доверието между всички участници на пазара - контролен орган, търговци и потребители".

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Как да се измъкнем от кариерна безизходица?
10 цитата за живота от Брус Лий
Жечо Станков: Договорът за 7 и 8 блок на АЕЦ Козлодуй ще бъде подписан до края на 2026 г.
Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
Отравяне с гъби погуби руски журналист, разкрил връзката на Путин с гимнастичката Алина Кабаева
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Oreo си партнира с K-pop групата BTS за кампания в над 80 държави
Първи трейлър на филма „Часът на чудовището“
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%