Новата книга за Хари Потър изпревари по популярност „Ромео и Жулиета“

Цитат на деня

Новата книга на Джоан Роулинг за Хари Потър стана най-продаваната във Великобритания, съобщи „Дейли мейл“. Романът „Хари Потър и прокълнатото дете“ изпревари по популярност „Ромео и Жулиета“ на Уилям Шекспир.

През първата седмица след премиерата на осмата част от сагата са продадени 847,9 хил. екземпляра. Приходите са 8,76 млн. британски лири. Шекспировата трагедия отстъпва на второ място  — от 1998 г. насам са продадени почти 127,7 хил. книги на издателство Penguin Classics.

Осмата книга за Хари Потър се появи на пазара на 31 юли. Действието се развива 19 години след събитията от „Хари Потър и даровете на смъртта“.

В деня на премиерата в лондонския театър Palace бе и премиерата на спектакъла по пиесата. Представлението продължи около 5 часа в две части.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Най-кратките литературни шедьоври в историята
ВСС дава над 103 000 евро за наем на зала за изборите на нови членове на кадровата структура
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Какво да направите, когато най-добрият ви служител загуби мотивация?
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Forbes: Урсула фон дер Лайен е най-влиятелната дама в света
С решение на борда: Центърът „Кенеди“ във Вашингтон си връща името на Тръмп
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“