Airbnb заведе дело срещу град Ню Йорк заради ограничение за кратксрочните наеми

Airbnb заведе дело срещу град Ню Йорк заради ограничение за кратксрочните наеми

Airbnb Inc  заведе дело срещу град Ню Йорк заради нов закон, който компанията нарече "де факто забрана" на краткосрочните наеми. Законът трябва да влезе в сила през юли, съобщи Reuters.

Според компанията с него ще бъде ограничен броя на хора, които могат да наемат жилища в града. Градските съвети в Съединените щати все повече въвеждат наредби за регулиране на краткосрочните наеми. Някои от тях изискват домакинствата да получат лицензи и да платят регистрационни такси или да ограничат краткосрочните наеми в бизнес районите.

В декларацията на компанията до Върховния съд на щата Ню Йорк се казва, че градският съвет на Ню Йорк, чрез законодателство, прието през 2022 г., ефективно е приложил „най-екстремната си и потискаща регулаторна схема досега, която действа като де факто забрана срещу краткосрочните наеми в Ню Йорк. "

Airbnb в писмо до домакинствата обяви, че „днешното заведено дело е факт, защото са изчерпани всички възможни пътища за разумно решение с градската управаа“. Според иска, законът ще затрудни домакинствата да правят бизнес, като изисква от тях да се регистрират в отдел на кметството и да заявят, че ще спазват „лабиринта от сложни разпоредби " за зониране, закон за много жилища и кодекс за поддръжка на жилища, както и кодекс за строителство. Компанията за краткосрочни наеми иска съдът да блокира изпълнението на "Местен закон 18", както се нарича приетата норма. Разглеждането на заявленията от кметството ще постигне това, че „само малък брой собственици ще получат регистрация“, отбелязва Airbnb в иска.

Говорител на градските власти в Ню Йорк заяви в комюнике, че администрацията на кмета Ерик Адамс „е ангажирана да защити безопасния и приятен живот в общност за местните жители, като запази постоянни наличности от жилища и гарантира, че секторът на настаняванията може да продължи да се възстановява и да процъфтява“.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ