Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Mastercard стартира глобален план за рециклиране на кредитни карти
Разплащателната компания Mastercard стартира глобален проект за рециклиране на кредитни и дебитни карти като част от план за спасяване на милиардите карти в обращение в индустрията от депониране, предава Ройтерс.
Компанията, която първоначално си партнираше с британския кредитор HSBC Holdings Plc в осем клона във Великобритания, обяви, че банки по света, някои от които са стартирали местни инициативи, ще могат да се присъединят към програмата и да помогнат за изграждането на икономии от мащаба.
"Каним всички издатели на карти по целия свят да си партнират с нас, независимо в кой регион се намират, и да предлагат рециклиране на карти на своите клиенти", каза Аджай Бхала, президент по киберсигурността и разузнаването от Mastercard.
Съгласно плана, Mastercard ще предостави машини за шредиране на HSBC, всяка от които може да побере 10 000 карти, еквивалентни на 50 кг (110 паунда) пластмаса. След като се напълни, ще бъде прехвърлен в съоръжение за рециклиране на пластмаса.
Финансови подробности за плана не бяха разкрити. Пилотният проект, който ще продължи първите шест месеца, ще позволи на клиентите да рециклират всякакви пластмасови карти, включително тези от конкуренти.
"Този пилотен проект за рециклиране ще ни даде някои много важни прозрения и ще информира нашите дългосрочни планове", каза Хосе Карвальо, ръководител на богатството и личното банкиране в HSBC UK.
В момента Mastercard заяви, че има около 3,1 милиарда карти в обращение. Всяка година се изчислява, че около 600 милиона карти се произвеждат от индустрията, всяка с продължителност на живота около пет години.
Докладът на Nilson, който анализира индустрията, поставя общите карти в обращение на близо 26 милиарда през 2022 г. и прогнозира, че може да нарасне до 28,4 милиарда до 2027 г.
Увеличаващото се използване на пластмаса създаде едно от най-големите екологични предизвикателства в света, като пластмасовите отпадъци се заравят в сметища или замърсяват реките и океаните. Процесът на производство на пластмаса също е основен източник на затоплящ планетата парников газ.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.