Нова интерактивна площадка насърчава децата да опознават птиците на София

Job Мениджър

Интерактивната детска площадка „Чичопей“, посветена на Големия синигер, направи своята първа спирка в ДГ №192 „Лозичка“ в ж.к. Лозенец. Проектът съчетава игра, музика и образование в иновативна среда, в която знанието не се преподава, а се преживява.

„Чичопей“ включва три преместваеми съоръжения за игра и интерактивна скулптура, които насърчават децата да изследват света чрез движение, звук и взаимодействие. Малките участници на възраст от 3 до 10 години опознават птиците на София, развиват музикалния си усет и дават свобода на въображението си.

Интерактивната площадка ще гостува по един месец в различни столични детски градини, като „Лозичка“ е първата от поредицата домакини.

Автор и изпълнител на проекта е Ралица Костадинова, участник в „Академия за ВИЗИОНЕРИ“ на Столична община, инициатива, която подкрепя и финансира иновативни идеи на младите хора на София в различни области. 


 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Иран изстреля ракети към Турция, българското правителство свиква спешно Съвета по сигурността
Запрянов е разрешил преминаването на съюзнически въоръжени сили през въздушното ни пространство
Революционната гвардия на Иран обяви "тотален контрол" над Ормузкия проток
Тартор на японската мафия „Якудза“ беше вкаран за 20 г. в затвора чрез агенти под прикритие
Директорът на НСОРБ: Има забавени плащания по Общинската инвестиционна програма
Войната на САЩ и Израел срещу Иран предизвиква сериозни затруднения в доставките на петрол и газ
Могат ли ирански ракети да ударят България?
Времето в сряда: Слънчево с пролетни температури