The Rolling Stones с ново лого

The Rolling Stones с ново лого

Легендарната рок банда The Rolling Stones обнови знаменитото си лого с разтворената уста с изплезен език. Редизайнът е в чест на 50-годишния юбилей на групата, съобщава издание Rolling Stone.

Новият знак на бандата е в стил поп-арт, дело на американския художник и дизайнер Шепърд Фейри. Обновеното лого е в типичната за Фейри стилистика с използване на червен, бял и черен цвят. В изображението, устните и езика са умишлено състарени.

Ретро-ефектът е допълнен и от шрифтовете, използвани за надписа "The Rolling Stones Fifty Years" ( 50 години The Rolling Stones ), обграждащ изображението.

Оригиналното лого на The Rolling Stones е измислено от английския дизайнер Джон Паш. То се появява за първи път на обложката на албума "Sticky Fingers", издаден през 1971 година.

 

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

София без автобуси, трамваи и тролеи: протестът на градския транспорт продължава, мобилизират автобуси за матурите
Васил Терзиев: Нямам повод да си говоря с хора, които държат за заложници цял един град
Украйна: След мирните преговори Русия извърши най-голямата атака с дронове от началото на войната
Разследват бившия шеф на ФБР за заплаха за убийство на Тръмп заради снимка с мидички 
"Суис" отменя 1400 полета за лятото заради липса на пилоти
Папа Лъв призовава за единство на разделената Църква, но обещава да не бъде „автократ"
Звукът влияе директно върху клетките в човешкото тяло
Терзиев призова просветното министерство за общ план за превоз на зрелостниците до матурите