"Извънземното" - най-добрият детски филм за всички времена

ПР и събития

"Извънземното" на Стивън Спилбърг от 1982 г. е най-добрият филм за деца за всички времена според в анкета на компанията за онлайн проучвания onepoll.com. Следват "Играта на играчките", "Мери Попинс", "Цар Лъв" и "Вълшебникът от Оз".

Сред първите 10 са "Шрек", "Немо", "Бамби", "Назад към бъдещето", "Лабиринт".

Сред 50-те най-добри филми за деца са класики като "101 далматинци", "Книга за джунглата", "Алиса в страната на чудесата", "Снежанка и седемте джуджета", "Красавицата и звяра", "Аладин", "Ледена епоха", Чудовища ООД". Има и игрални филми като "Сам вкъщи", "Хари Потър и философския камък", "Мисис Даутфайър", "Бейб", "Бетовен", Джурасик парк".

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 30 май. Имен ден празнуват Емил, Емилия
Американски алпинист постави рекорд за най-бързо изкачване на връх Еверест
INNOVISION AWARDS 2026 отличи най-иновативните проекти, които решават конкретен проблем и са доказали устойчивост, въздействие и мащаб
д-р Росица Кръстева: Международният обмен и мултидисциплинарният подход променят съвременната онкология
„Файненшъл таймс“: България е заплашена от наказателна процедура заради прекомерен дефицит
Времето: Слънчево, но следобед ще се заоблачи
Неизвестно за известните: 10 000 долара заем и сбъркан етаж раждат провокатора на пуританска Америка
Тръмп скоро ще вземе решение относно сделката с Иран, настоява за повторно отваряне на Ормузкия проток