Марк Джейкъбс напуска Louis Vuitton

ПР и събития

След 16 години на поста творчески директор световноизвестният дизайнер Марк Джейкъбс се оттегля от Louis Vuitton. Той ще се фокусира върху изграждането на собствения си бранд с неговото име, стана ясно от инвервю на шефа на компанията собственик на бранда Louis Vuitton LVMH Беранр Арно.

Все още не е ясно кой ще замести Джекъйбс, който помогна на бранда да стане един от най-търсените в света, посочва Би Би Си. Сред спряганите претенденти за неговото място се отличава Никола Геские, който напусна Balenciaga миналата година.

Джейкъбс притежава лейбъла със своето име заедно с бизнес партньор и LVMH. Трите страни се готвят да направят бранда публична собственост с първично публично предлагане до три години.

LVMH е най-голямата в света империя за луксозни стоки. Тя притежава още марките Givenchy, Pucci, Moët & Chandon, парфюмите и козметиката Christian Dior, бижутата и часовниците Bulgari. Приходите й надхвърлят 7 милиарда евро годишно.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Как да се измъкнем от кариерна безизходица?
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%
Какво се случва с дълговете ви, когато умрете?
10 цитата за живота от Брус Лий
Жечо Станков: Договорът за 7 и 8 блок на АЕЦ Козлодуй ще бъде подписан до края на 2026 г.
Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
Отравяне с гъби погуби руски журналист, разкрил връзката на Путин с гимнастичката Алина Кабаева
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Oreo си партнира с K-pop групата BTS за кампания в над 80 държави
Първи трейлър на филма „Часът на чудовището“